Loading

Pažintinė - integruota literatūros ir istorijos pamoka

Pažintinė - integruota literatūros ir istorijos pamoka 

Saulėtą ir šiltą rudens rytą grupė 7 ir 8 klasių mokinių  paraginti lietuvių kalbos mokytojos išsiruošė į sūduvos kraštą  dalyvauti  pažintinėje - integruotoje literatūros ir istorijos pamokoje siekdami artimiau susipažinti su iškiliomis to krašto asmenybėmis V.Kudirka ir J.Basanavičiumi.

Apsilankėme Paežerių dvare, kur dalyvavome edukacinėje pamokoje apie tautiškos giesmės  kūrėją.Smalsu buvo pamatyti grafelinę lentelę, kuri tarnavo kaip  šiandieninė lenta, ant jos mokėsi rašyti ir V.Kudirka. Dar sužinojome, kad V.Kudirkos sužieduotinė buvo Lietuva, o laikraštį „Varpas“ per tiltą į mūsų kraštą pernešdavo mergaitė Marija.

Koks džiaugsmas buvo pamatyti iš arti, net pamaitinti gražiąsias alpakas. Kai kurie jas matė pirmą kartą. Jos tokios švelnios, tačiau vengiančios  triukšmo. Smagu buvo maitinti saldžiosiomis morkomis, paglostyti. Sužinojome, kad jos kerpamos kartą metuose, jų vilnos yra prabangių firmų sukurtuose gaminiuose.

Toliau keliavome į Ožkabalius – J. Basanavičiaus tėviškę, kurią supa šimtmečio ąžuolynas, o kieme žaliuoja dar senelio sodintas ąžuolas.Įdomus ir žinių pareikalavęs buvo protų mūšis, kuriame rungėsi keturios komandos. Sužinojome, kad j. Basanavičius sukūrė ir tokius žodžius kaip čiaudulys, kosulys, žaksėjimas, kad rinko tautosaką. Pergale džiaugėsi Dovydo, Ievos, Patricijos ir Mantės komanda.

Ir kelionės pabaigoje – trečias pagal eksponatų gausumą Europoje – tai plaktukų muziejus Lietuvoje – Vilkaviškio rajone. Įkurtas vos prieš keletą metų, o eksponatų  sukaupta apie du tūkstančius. Akys raibo nuo seniausių plaktukų, siekiančių 200metų senumo. Jie buvo naudojami įvairiose srityse, dažnai net nepagalvotum. Ir atkeliauja šie eksponatai net iš Australijos, Afrikos, Japonijos.

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Viockienė

Parašykite mums



* - Laukai privalomi.