Loading

Prevencinė programa priešmokyklinėje grupėje ,,Gandriukas”

Prevencinė programa priešmokyklinėje grupėje ,,Gandriukas”

Praėjusią savaitę priešmokyklinės grupės ,,Gandriukas” ugdytiniai, kartu su mokytojomis Edita, Jolita ir mokytojos padėjėja Nijole vykdė STEAM projektinę veiklą ,,Rūkymui NE! “, pagal mokykloje vykdomą prevencinę programą „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos įgyvendinimo rekomendacijas“.

Per užsiėmimus su vaikais kalbėjome apie sveiką gyvenseną ir žalingus įpročius, kokios neigiamos rūkymo pasekmės, diskutavome, kodėl vaikams draudžiama rūkyti, kodėl sveikatai kenkia buvimas šalia rūkančių žmonių.

Atlikdami praktinę užduotį, dėliojant dėlionę, vaikai išsiaiškino kaip gyventi sveika, o kokie įpročiai žalingi. Vaikai visą savaitę stengėsi laikytis jiems įprastų sveikos gyvensenos reikalavimų.

Vaikai peržiūrėjo filmuką apie žalingų įpročių kenkimą sveikatai „Rūkymo žala sveikatai“. Klausėsi pasakojimo ,,Rūkymo žala” ( radijo laidos ,,Vakaro žvaigždelės”) ir įvardino kas yra sveika gyvensena ir koks elgesys yra kenksmingas sveikatai.  

Su vaikais kūrėme, piešėme, draudžiamuosius ženklus ,,RŪKYMUI – NE!, kuriais norėjome įspėti draugus, savo šeimos narius, jog rūkymas kenkia sveikatai.

Projekto pabaigoje atlikome STEAM bandymą  ,,Rūkymo proceso demonstravimas su plaučių modeliu”. Tikslas: pasigaminti plaučių modelį ir demonstruojant bandymą, atskleisti rūkymo žalą žmogaus organizmui.

 Vaikų mintys po projekto ,,Kodėl rūkymas kenksmingas?”

♦  Dantukai bus nešvarūs ir rudi.

♦  Plaučiuose juoda ir labai pilka.

♦  Cigaretėse daug pavojingų medžiagų, kenkia sveikatai, aplinkai, gamtai, kitiems žmonėms.

♦  Jeigu kūdikėlis pilvelyje, tai jam kenkia, jo plaučiai irgi tamsėja, jei mama rūko.

♦  Skrandį graužia.

ü  Jei rūko pro langą, tai teršia aplinką.

ü  Pavojingos medžiagos eina.

ü  Jei suvalgai apelsiną ir tada rūkai cigaretę, vitaminų neliko, kuriuos valgei.

Parašykite mums* - Laukai privalomi.